Za nami inauguracyjny turniej siatkówki plażowej Dbam o zdrowie, który w niedzielę, 14 lipca 2024 roku odbył się na boiskach przy Molo w Brzeźnie. W pierwszej z czterech zaplanowanych na to lato imprez udział wzięło 9 par kobiecych oraz 24 duety męskie. Triumfowały drużyny Magdalena Koper/Dominika Horbacz oraz Bartłomiej Więckiewicz/Samuel Wróbel.

Regulamin turniejów Dbaj o zdrowie

Niepewna pogoda nie zdołała odstraszyć ponad 30 par, które zgłosiły się do udziału w pierwszym tego lata turnieju Dbaj o zdrowie. Na boiskach w okolicach brzeźnieńskiego Molo trwała walka o zwycięstwo w pierwszych tego lata zawodach „plażówki”. Rywalizację pań wygrały Magdalena Koper i Dominika Horbacz, które w finałowej potyczce wykazały wyższość nad duetem Natalia Brzostek i Daria Szyjkowska. Na najniższym stopniu podium stanęły natomiast Małgorzata Pieśko i Katarzyna Knapp.

Wyniki turnieju kobiet Dbaj o zdrowie

1. Magdalena Koper/Dominika Horbacz
  2. Natalia Brzostek/Daria Szyjkowska
  3. Małgorzata Pieśko /Katarzyna Knapp

Do rywalizacji panów przystąpiły aż 24 pary. Bezkonkurencyjni tego dnia okazali się Bartłomiej Więckiewicz oraz  Samuel Wróbel, którzy w decydującej partii pokonali Piotra Ilewicza i Igora Kownackiego. Z trzeciej lokaty cieszyli się natomiast Mateusz Zięba i Jakub Jetke.

Wyniki turnieju mężczyzn Dbaj o zdrowie

1. Bartłomiej Więckiewicz/Samuel Wróbel
  2. Piotr Ilewicz/Igor Kownacki
  3. Mateusz Zięba/Jakub Jetke

Wszystkie duety, które stanęły na podium odebrały nagrody pieniężne ufundowane przez Organizatorów.

I miejsce – 500 zł na drużynę

II miejsce – 300 zł na drużynę

III miejsce – 200 zł na drużynę

To była dopiero pierwsza z czterech zaplanowanych na lato 2024 imprez, warto jednak pamiętać, że nie jest to cykl Grand Prix, w którym uczestnicy gromadzą punkty do klasyfikacji ogólnej, a każdy turniej traktowany jest osobno. Kolejne zawody cyklu Dbaj o zdrowie już w najbliższy weekend!