We wtorek i środę, 17 i 18 października, w godz. 8.00 – 17.00, w rejonie Zatoki Puckiej odbędzie się unieszkodliwienie min morskich z okresu drugiej wojny światowej. W związku z tym od wejścia na plażę nr 78 w Jelitkowie do wejścia nr 34 na Westerplatte będzie obowiązywał bezwzględny zakaz kąpieli, połowu ryb i nurkowania.

Za przeprowadzenie operacji wydobycia, transportu i unieszkodliwienia bomb lotniczych zalegających na dnie w rejonie Zatoki Puckiej odpowiada Urząd Morski w Gdyni. Bezpośrednim wykonawcą przedsięwzięcia jest wyspecjalizowana jednostka Marynarki Wojennej.

Operacja odbywać się będzie we wtorek, 17 października i w zależności od przebiegu działań, 18 października w godz. 8.00-17.00. Na potrzeby przeprowadzenia operacji wyznaczono strefę bezpieczeństwa obejmującą teren linii brzegowej Zatoki Gdańskiej od Jelitkowa (wejście nr 78) do Westerplatte (wejście nr 34). W związku z tym od godziny 8.00 do 17.00 lub do odwołania obowiązywać będzie bezwzględny zakaz przebywania w wodzie. Poza Gdańskiem zakaz będzie obejmował również plaże na odcinku od Jelitkowa do Mechelinek (włącznie).

Obszary będą zabezpieczane przez patrole Policji, Straży Miejskiej, 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz patrole ratowników wodnych Gdańskiego Ośrodka Sportu na quadach. Przy każdym wejściu umieszczone zostaną informacje o zagrożeniu i zakazie kąpieli.

Należy bezwzględnie stosować się do poleceń wszystkich służb zabezpieczających operację i przestrzeń publiczną.

Za koordynację zabezpieczenia terenu na obszarze miasta Gdańska odpowiada Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego UMG, tel. 58 778 60 00.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »