[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ratowniczka Karolina Lewandowska to 20-letnia studentka informatyki. 10 stycznia pełniła dyżur w Centrum Ratownictwa Wodnego przy molo w Brzeźnie. Kiedy otrzymała sygnał, że 40-letnia kobieta rzuciła się z molo do lodowatego morza zareagowała błyskawicznie. Trzy minuty później w specjalnym skafandrze płynęła już w kierunku poszkodowanej.

Dzięki jej interwencji wyziębioną do 32ºC kobietę udało się natychmiast wyciągnąć z wody i przetransportować do karetki pogotowia. Dziś z ratowniczką spotkał się prezydent Paweł Adamowicz.
Dziękuję , że znalazła Pani czas na to spotkanie. Chciałem osobiście podziękować Pani za bohaterską postawę. I gratuluję odwagi i opanowania. To, co Pani zrobiła, może być inspiracją dla innych – widząc drugiego człowieka w potrzebie należy bezwzględnie działać, pomagać – powiedział prezydent Gdańska, wręczając ratowniczce dyplom z podziękowaniem i drobne upominki.

Karolina Lewandowska ratownikiem jest od trzech sezonów. Prosto ze spotkania w magistracie pojechała na ratownicze manewry organizowane dziś (mimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody) w marinie na gdańskiej Szafarni.

Michał Piotrowski
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row] ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »