8. lipca 2023 roku odbędzie się bardzo wyjątkowy rejs. Będzie on częścią prawdziwego święta morza – gdańskiego zlotu “Baltic Sail”. I właśnie udział w tym niezapomnianym wydarzeniu dla czterech osób, na pokładzie historycznego żaglowca STS Generał Zaruski – jest do wylicytowania na aukcji w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielka żeglarska przygoda, a także wymierna pomoc potrzebującym, może stać się Twoim udziałem! 

Miasto Gdańsk z okazji 31. finału WOŚP przygotowało coś wyjątkowego – wspaniałą żeglarską przygodę malowaną dziedzictwem morskim naszego regionu. W środku wakacji cztery osoby dostąpią zaszczytu wejścia na pokład legendarnego żaglowca „Generał Zaruski”, flagowej jednostki Miasta Gdańska, by wziąć udział w rejsie podczas największej imprezy żeglarskiej roku w Gdańsku – międzynarodowego zlotu „Baltic Sail”.

Podczas rejsu po wodach Zatoki Gdańskiej, uczestnicy miną po drodze atrakcje dziedzictwa morskiego naszego regionu: obiekty Narodowego Muzeum Morskiego – Spichlerze na Ołowiance, statek muzeum „Sołdek”, Żuraw, Ośrodek Kultury Morskiej – Twierdzę Wisłoujście, Latarnię Morską w Nowym Porcie, Pomnik Westerplatte oraz stocznie z ich niepowtarzalnymi industrialnymi widokami. A wszystko to doprawione morskimi opowieściami kapitana i załogi oficerskiej Generała.

Zwycięzca aukcji będzie miał także niepowtarzalną okazję by stanąć za kołem sterowym gdańskiego żaglowca oraz czynnie uczestniczyć w stawianiu żagli oraz nawigowaniu w rejsie.

Drewniany, tradycyjny kecz gaflowy STS „Generał Zaruski”, to jeden z najstarszych żaglowców pływających pod polską banderą. Został wybudowany w Szwecji w 1939 r. z inicjatywy generała Mariusza Zaruskiego na potrzeby szkolenia polskiej młodzieży. Znaczenie jachtu szkolnego „Generał Zaruski” dla polskiego żeglarstwa jest ogromne. W ciągu kilkudziesięciu lat morskiej służby, przez jego pokład przewinęły się dziesiątki tysięcy młodych żeglarzy, w tym najbardziej znane osobistości polskiego jachtingu.

W roku 2012 Miasto Gdańsk zakończyło odbudowę tej zasłużonej jednostki w ramach projektu “Gdańsk ratuje Żaglowiec”, a sam jacht już w pierwszym sezonie, w którym przepłynął 6000 mil morskich na Bałtyku, potwierdził swoją dzielność i gotowość do morskiej służby. W ten sposób przywrócono mu dawną świetność, by na jego pokładzie znów mogli szkolić się młodzi żeglarze.

Więcej informacji w opisie aukcji.

 

 

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »