Zawodnik pływackiego Klubu Sportowego Barrakuda Gdańsk Mikołaj Filipiak, zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata seniorów, które odbędą się w Doha (Katar) w lutym 2024 roku. Sukces jest tym większy, że mówimy tu o pływaku zaledwie 17-letnim! Warto wspomnieć, że utalentowanego nastolatka można spotkać na Pływalni Stogi, gdzie swoje treningi prowadzi KS Barrakuda.

Mikołaj Filipiak zakwalifikował się do sztafety 4 x 200 m. stylem dowolnym i został powołany przez Polski Związek Pływacki na zgrupowanie Kadry Narodowej, które w dniach 3-18 grudnia 2023 roku odbędzie się na Teneryfie (Hiszpania).

Gdańsk od bardzo wielu lat nie miał zawodnika, który wypełniłby kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w pływaniu. Ostatnimi byli właśnie Mikołaj Filipiak oraz Paulina Cierpiałowska – również zawodnicy KS Barrakuda, natomiast były to Mistrzostwa Świata Juniorów, które kolejno odbywały się w Peru (rok 2022) oraz w Izraelu (rok 2023)

W Katarze Mikołaj powalczy wraz ze starszymi kolegami z Reprezentacji o kwalifikacje na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Gratulujemy Mikołajowi Filipiakowi oraz jego trenerowi Arturowi Mikicinowi, a także dr Łukaszowi Trzaskomie, który czuwa nad treningiem Mikołaja na lądzie. Jednocześnie cieszymy się, że warunki do treningu, jakie stworzyliśmy zawodnikom KS Barrakuda na Pływalniach Gdańskiego Ośrodka Sportu, przyczyniły się do tak spektakularnych sukcesów.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »