Nowa pływalnia powstała w dzielnicy Stogi. Trwają ostatnie prace porządkowe oraz szkolenie personelu i już 26 stycznia obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom Gdańska. Pierwsi chętni będą mogli wypróbować basen ze wszystkimi atrakcjami już od godziny 16 i przy okazji odebrać swoją kartę mieszkańca.

To kolejny, po Pływalni Chełm oraz Osowa, obiekt, który będzie służył mieszkańcom do nauki pływania oraz rekreacji. Jego administratorem jest Gdański Ośrodek Sportu. Obiekt powstał na wzór pływalni w dzielnicy Osowa czy Kokoszkach. Podobnie będzie wyglądał również kolejny obiekt w Oruni, który powstanie jeszcze w tym roku.

Na początku, podczas ferii zimowych (tj. od dnia 29 stycznia) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16 dzieci i młodzież szkolna będą mogły skorzystać z basenu płacąc ze wejście zaledwie złotówkę.

Ponadto, począwszy już od piątku 26 stycznia aż do końca lutego br. w godzinach od 16 do 22 (poniedziałek – piątek) oraz od 7 do 22 (weekendy) promocyjne wejście na zasadach ogólnodostępnych będzie kosztowało 5 zł od osoby. W tym okresie wejściówki będzie można nabyć wyłącznie w kasie obiektu.

Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie plywalniegdansk.pl.

Po przerwie zimowej, w ciągu dnia z zajęć będą korzystali uczniowie szkół. Od godzin popołudniowych, będzie można korzystać z pływalni na zasadach ogólnodostępnych. Funkcjonować będą również komercyjne szkoły pływania.

Również na Stogach będzie możliwość zakupu biletu lub karnetu bez wychodzenia z domu. Służyć temu będzie dedykowany panel sprzedażowy dostępny na stronie plywalniegdansk.pl. Tam też znajdzie się szczegółowy cennik wejść. Karnety będą obowiązywały od 1 marca a ich sprzedaż zostanie uruchomiona w połowie lutego.

Ponadto już wkrótce Pływalnia Stogi zostanie włączona do Programu MultiSport w ramach kart MultiSport Plus lub MultiSport Kids.


Na Pływalni Stogi do dyspozycji użytkowników będą:

  • basen pływacko – rekreacyjny o wymiarach 25 m x 12,5 m z czterema torami o głębokości od 1,1 m do 1,8 m
  • strefa rekreacyjna o głębokości od 1,1 m do 1,22 m z urządzeniami do masażu: masaż ścienny 3 stanowiska po 2 dysze, masaż karku szeroki, masaż karki wąski, gejzer, ławeczka masażu powietrznego – 3 stanowiska
  • basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 m x 5 m i głębokości od 0,8 m do 0,9 m z atrakcjami wodnymi: masaż karku szeroki, masaż karku wąski;
  • wanna z hydromasażem o głębokości od 0,65 m do 0,85 m.
  • sauna fińska dla 8 osób

Pływalnia została dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Do wejścia prowadzi rampa podjazdowa, w budynku znajduje się dostosowany węzeł sanitarny i szatniowy, a na hali basenowej samoobsługowy dźwig ułatwiający samodzielne wejście osoby niepełnosprawnej do basenu.

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »