Juventus Turyn, Liverpool FC, Paris Saint Germain, Inter Mediolan. Wbrew pozorom nie jest to zestaw półfinalistów trwającej edycji Ligi Mistrzów, chociaż obecność tych ekip w najlepszej czwórce tych rozgrywek absolutnie nikogo by nie zdziwiła. Natomiast wychowanków tych i innych wielkich klubów będziemy mieli okazję oglądać na obiektach sportowych GOS przy ulicy Meissnera 5 już w najbliższy weekend. W turnieju Number One Cup, organizowanym przez Akademię Jaguara Gdańsk wystąpią 24 czołowe zespoły rocznika 2007 z Polski i Europy.

To będzie już trzecia edycja tej imprezy. Dzięki świetnej organizacji zawodów w latach poprzednich, turniej szybko nabrał europejskiej renomy. Po raz kolejny turniej główny poprzedziły dwustopniowe eliminacje krajowe. W zawodach udział wezmą więc zespoły gwarantujące wysoki poziom sportowy. Na boiskach obiektów przy ulicy Meissnera 5 zobaczymy więc przyszłe gwiazdy polskiej i europejskiej piłki nożnej.

Na co dzień nie mamy okazji mierzyć się z tak silnymi rywalami, dlatego na tym tle będziemy mogli zobaczyć, na jakim poziomie stoi nasze szkolenie, w którym miejscu jesteśmy i ile nam ewentualnie brakuje do europejskiej czołówki. W poprzedniej edycji, w gronie ośmiu Akademii z Polski uplasowaliśmy się na podium, więc na pewno nie mamy się czego wstydzić – mówi Adam Prusaczyk, współorganizator turnieju z ramienia Jaguara Gdańsk.

Zmagania rozpoczną się w piątek o godzinie 16. Eliminacje grupowe potrwają do soboty. Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadną natomiast w niedzielę.

To duża szansa na rozwój nie tylko dla tych chłopców. Z przyjazdu zagranicznych ekip korzystają także szkoleniowcy i osoby związane z organizacją struktur piłkarskich akademii w naszym kraju. Oczywiście nie możemy się równać z najlepszymi pod względem na przykład infrastruktury, ale dzięki rozmowom i podpatrywaniu czołowych ekip mamy szansę wyciągnąć i zaadoptować niektóre elementy szkolenia w klubach Polsce – zauważa Adam Prusaczyk.

HARMONOGRAM TURNIEJU NUMBER ONE CUP

Podział na grupy:

Grupa A
Bayer Leverkusen, Liverpool FC, Legia Warszawa, Jaguar Gdańsk, Cardiff Schools, Juventus Bydgoszcz

Grupa B
Juventus Turyn, Chesterfield FC, Karpaty Lwów, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Zagłębie Sosnowiec

Grupa C
Inter Mediolan, Everton FC, Sparta Praga, Zagłębie Lubin, Varsovia Warszawa, Arka Gdynia

Grupa D
Paris Saint Germain, RB Lipsk, NSA Norway, Cracovia, Bałtyk Koszalin, The 8 Academy

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »