Mimo, że za oknem wciąż zimowa aura, biegacze już rozpoczęli przygotowania do sezonu startowego. Oprócz szlifowania czysto sportowej formy, warto zaplanować również swoje starty w 2024 roku, co z pewnością pomoże odpowiednio dopasować natężenie i intensywność treningów przed konkretnymi zawodami. Tu z pomocą idzie Gdański Ośrodek Sportu, który już teraz ruszył z zapisami na cykl #RUNGDN na cały rok. Zapisz się już z wyprzedzeniem, a udział w imprezach na Wyspie Sobieszewskiej, Jasieniu, w Oliwie i na Górze Gradowej wpisz w swój kalendarz startów już dziś!

Imprezy towarzyszące oraz klasyfikacja cyklu

Wszystkie tegoroczne imprezy cyklu #RUNGDN składać się będą z biegu na dystansie 5 kilometrów, zawodów nordic walking oraz biegów dziecięcych i młodzieżowych. Podobnie jak w roku poprzednim, biegacze powalczą nie tylko o nagrody za miejsce na podium poszczególnych biegów, ale zbierać będą także punkty do klasyfikacji ogólnej całego cyklu. Aby zostać sklasyfikowany w całym cyklu, należy wystąpić w minimum 3 z 4 imprez. W przypadku udziału we wszystkich 4 imprezach do klasyfikacji brane będą 3 najlepsze wyniki. Szczególny dotyczące cyklu #RUNGDN zamieszczone są w regulaminie każdej z imprez.

#RUNGDN Sobieszewo

Termin: 23 marca 2024, godzina 11:00

ZAPISY

Cykl #RUNGDN w roku 2024 zaczynamy od lokalizacji, która należy z pewnością do Waszych ulubionych i najbardziej atrakcyjnych, czyli od Wyspy Sobieszewskiej. Las, zieleń, bliskość przyrody, zróżnicowana, w większości szutrowa trasa z łagodnymi podbiegami i zbiegami – czego chcieć więcej? Warto rozpocząć sezon startowy i ściganie się właśnie od tego biegu! Do startu zapraszamy też dzieci, młodzież oraz chodziarzy Nordic Walking. Z myślą o nich, formuła każdej tegorocznej imprezy cyklu #RUNGDN została rozszerzona o te właśnie kategorie.

#RUNGDN Jasień

Termin: 6 kwietnia 2024, godzina 11:00

ZAPISY

Impreza na Jasieniu to zarazem wykorzystanie znanych i lubianych przez gdańszczan ścieżek biegowych wokół zbiornika retencyjnego i okalających go lasów, jak i wprowadzenie tej lokalizacji jako nowości w cyklu #RUNGDN.

#RUNGDN Oliwa

Termin: 25 maja 2024, godzina 11:00

ZAPISY

#RUNGDN Oliwa to dobra, sprawdzona formuła cyklu w ciekawej przyrodniczo lokalizacji, znanej chociażby startującym w zawodach Cross Duathlon Gdańsk. Klasyczny dla #RUNGDN dystans 5 kilometrów, ale w wydaniu przełajowym, to wyzwanie, do którego można przystąpić niemal „z marszu”, a biegi dziecięce i młodzieżowe oraz start Nordic Walking sprawią, że udział w #RUNGDN może okazać się świetnym pomysłem na rodzinne spędzenie sobotniego przedpołudnia w leśnej scenerii.

#RUNGDN Hevelianum

Termin: 26 października 2024, godzina 11:00

ZAPISY

Bieg po Centrum Hevelianum już od wielu lat stanowi nie tylko podsumowanie cyklu #RUNGDN, ale jest też zwieńczeniem sezonu biegowego w Gdańsku. To jedna z ostatnich szans, żeby spotkać się i rywalizować ze swoimi znajomymi z biegowych szlaków oraz sprawdzić formę, na którą pracowało się cały rok, zanim przyjdzie moment roztrenowania i zasłużonego odpoczynku. A wszystko to z piękną panoramą Starego Miasta w tle.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu
Patronat medialny: trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza, Radio Eska

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »