W ramach unijnego projektu “Baltic Pass Maritime Heritage Tours”, żaglowiec “Generał Zaruski” popłynie testowo do Rostocku. Rejs został zaplanowany w dniach 15-20 czerwca 2018 r.

Od roku 2017 odbywają się rejsy testowe produktu turystycznego, kreowanego w ramach unijnego projektu “Baltic Pass Maritime Heritage Tours”, realizowanego w Programie Interreg “Południowy Bałtyk” 2014-2020. W sezonie 2017 odbyły się na Zaruskim trzy testowe rejsy jednodniowe, połączone ze zwiedzaniem muzeów i ciekawych miejsc, wchodzących w skład dziedzictwa morskiego Bałtyku. Z tych rejsów uzyskaliśmy pokaźny i wartościowy plon w postaci opinii uczestników, który pozwoli nam lepiej dopasować ofertę rejsów 1-dniowych do ich potrzeb.

W sezonie 2018 przyszedł czas na testowe rejsy dłuższe, pełnomorskie. Odbędą się dwa, a pierwszy już w połowie czerwca. Żegluga do Rostocku historycznym szlakiem hanzeatyckim, zakłada m. in. zwiedzanie Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie oraz Muzeum Sztuki w Rostocku. Pretekstem do tego rejsu są obchody Międzynarodowego Dnia Hanzy, które rozpoczną się w Rostocku tuż po zakończeniu naszego rejsu.

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »