Zimowa Szkoła Ratownictwa to cykl zajęć przeznaczonych dla młodzieży szkolnej w wieku od 6 do 16 lat, posiadających podstawowe umiejętności pływackie. Odbywają się co roku podczas ferii zimowych, na czterech pływalniach miejskich w Gdańsku. Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem będzie miał okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania.

Zadaniem szkoły jest przygotowanie wszystkich chętnych do niesienia pomocy w wodzie oraz przybliżenie zainteresowanym idei ratownictwa bezpiecznej kąpieli. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów ratownictwa oraz trenerów pływania. Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Ratownictwa. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dzieci uczestniczące w zajęciach Zimowej Szkoły Ratownictwa muszą posiadać podstawowe umiejętności pływania. W przypadku ich braku nie będzie możliwe korzystanie z zajęć.

Kiedy? – dni powszednie ferii zimowych (11.02 – 15.02 oraz 18.02 – 22.02.2019 roku)
Gdzie?

  • Pływalnia kryta GOS przy ul. Chałubińskiego 13
  • Pływalnia kryta GOS przy ul. Siedleckiego 14
  • Pływalnia kryta GOS przy ul. Stryjewskiego 28
  • Pływalnia kryta GOS przy ul. Smoleńska 6/8

W jakich godzinach? –

  • I grupa: 14:00-15:00
  • II grupa – 15:00-16:00

Czas trwania – 60 minut
Limit –  30 osób duża niecka, 15 osób mała niecka

Formularz zgłoszeniowy: klik
Regulamin Zimowej Szkoły Ratownictwa: pobierz

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »