Każda dotychczasowa odsłona Gdańsk Maratonu byłą trochę inna i nie inaczej będzie i tym razem. 10 kwietnia 2022 roku tysiące uczestników ruszą w dystans 42 kilometrów i 195, przebiegających według zmienionej trasy. W poniższym artykule zebraliśmy najistotniejsze informacje dotyczące zbliżającego się wielkimi krokami biegowego święta.

Trasa 6. Gdańsk Maratonu

Zmiana dotycząca trasy zaczyna się (i kończy) od lokalizacji biura zawodów oraz linii startu i mety, które będą mieścić się na parkingu przy Jelitkowskim Dworze, na przedłużeniu alei Jana Pawła II.

Z tego miejsca zawodnicy ruszą w mierzącą 42 kilometry i 195 metrów trasę po Gdańsku.

Biegi Sztafetowe

Zmianie ulegną poszczególne dystanse potrzebne do skompletowania sztafety maratońskiej. Podczas najbliższej odsłony imprezy będą one wynosiły odpowiednio:

1 zmiana – ok. 12,1 km
2 zmiana – ok. 10 km
3 zmiana – ok. 10,1 km
4 zmiana –  ok. 10 km

Imprezy towarzyszące

9 kwietnia, czyli dzień przed 6. Gdańsk Maratonem odbędą się biegi młodzieżowe, podczas których dystanse zostaną dopasowane do wieku uczestników. Opłaty startowa z przełożonych imprez z roku 2020 i 2021 zostały już zwrócone wpłacającym, a ponowne zapisy do tegorocznej edycji biegów młodzieżowych zostaną uruchomione w marcu. Tegorocznej edycji Gdańsk Maratonu nie będzie natomiast towarzyszyć Gdańsk na Piątkę – wpisowe za bieg na dystansie 5 kilometrów również zostało już zwrócone zawodnikom.

Pakiet startowy

Tegoroczny „starterpack” będzie składał się z:

  • koszulki bawełnianej
  • opaski na głowę partnera imprezy, firmy Adrunaline

 

Dodatkowo partner techniczny imprezy przygotuje ofertę specjalną zawierającą koszulki techniczne, które będzie można nabyć poza pakietem startowym. O dostępności kolekcji maratońskiej poinformujemy już niebawem.

Przygotowania do 6. Gdańsk Maratonu

Aż do samej imprezy, która wystartuje 10 kwietnia, dwa razy w tygodniu odbywają się darmowe zajęcia dla biegaczy Aktywuj się w Maratonie, mające na celu przygotowanie uczestników do pokonania dystansu 42 kilometrów i 195 metrów. W zajęciach może wziąć udział każdy, warunkiem jest wpisanie się na listę obecności.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »