Na trasie biegu maratońskiego każdego uczestnika prędzej czy później dosięga kryzys. Mniejszy lub większy, poważniejszy lub chwilowy, ale nie ma chyba biegacza, którego nawet przez moment nie przeżywa chwil zwątpienia. W tych trudnych momentach szczególnie ważni są kibice, którzy słowem otuchy, oklaskami lub przyjaznym gestem pomagają wydobyć z siebie ukryte pokłady sił. 

Każdy biegacz podkreśla, że doping jest dla niego niezwykle ważnym elementem maratonu. Dotyczy to zarówno tych, którzy walczą o czołowe miejsca, jak i tych, którzy debiutują w imprezie, lub wyznaczyli sobie konkretny cel, do którego dążą.

Kibicowanie podczas Gdańsk Maratonu ma już swoją tradycję, więc podobnie jak w latach poprzednich ogłaszamy konkurs dla zorganizowanych grup, które będą wspierać biegaczy na trasie tegorocznej imprezy. Dla tych najbardziej pomysłowo ubranych, którzy najgłośniej, najbardziej żywiołowo będą wspierać maratończyków, czekają atrakcyjne nagrody!

Do 15 marca można zgłaszać się do konkursu na najlepszą „Pozytywną Strefę Kibicowania”. Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, żeby poczuć się uczestnikiem wielkiego biegowego święta, oraz wspomóc w ten sposób wspaniałych sportowców, bo na takie miano bez wątpienia zasługują Maratończycy. Ale zachętą mają być także nagrody, ufundowane przez Gdański Ośrodek Sportu.

  • I miejsce – 3000 PLN brutto,
  • II miejsce – 2000 PLN brutto,
  • III miejsce – 1000 PLN brutto,
  • IV – VIII miejsca – 500 PLN brutto,
  • IX – XVI miejsca – zestawy piłek do gier.

Zgłoszenia, czyli koncepcję Strefy kibicowania należy przysłać na adres info@gdanskmaraton.pl do dnia 15 marca 2020.

Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkie gdańskie szkoły: podstawowe, kluby sportowe do juniora włącznie i świetlice środowiskowe. Więcej informacji w regulaminie Konkursu poniżej.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »