[vc_row][vc_column][vc_column_text]Zapraszamy do udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu jakim jest 3. Gdańsk Maraton, który startuje 9 kwietnia 2017 r. Pierwsza oraz druga edycja gdańskiej imprezy, dzięki głosom osób w nim uczestniczących, zdobyła tytuł Złotego Biegu wśród dużych maratonów. Teraz Wy możecie stać się częścią tej wyjątkowej imprezy biegowej. Jej nieprzeciętność podkreśli m.in. trasa wiodąca przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11, a na 42. kilometrach trasy znajdzie się 14 punktów odżywczych i wodnych.

Zapraszamy i pamiętajcie: jak każda duża impreza w Gdańsku, również ta nie może się odbyć bez Waszego wsparcia! :)[/vc_column_text][us_single_image image=”71″ size=”tnail-masonry” lightbox=”1″ animate=”fade” animate_delay=””][vc_column_text]Potrzebujemy waszej pomocy na stanowiskach:

Biuro zawodów – to miejsce dla uczestników maratonu w którym odbierają pakiety startowe. Działanie to wymaga odpowiedniej organizacji pracy, żeby każdy biegacz otrzymał swój pakiet.

Depozyty – to miejsce dla biegaczy, w którym zostawiają swoje rzeczy osobiste na czas biegu. Wolontariusze działający w depozytach mają za zadanie przyjmować rzeczy od biegaczy oraz sprawnie je wydawać w miarę, jak kolejni biegacze będą kończyli bieg. Działanie to wymaga odpowiedzialności i odpowiedniej organizacji pracy – rzeczy są oznaczone numerami startowymi biegaczy i do wolontariuszy należy sprawne ich przyjmowanie oraz wydawanie. Wolontariusze dbają także o to, żeby każdy biegacz otrzymał swoje własne rzeczy.

Start/Meta – Wolontariusze obsługi startu i mety pomagają w przygotowaniu i sprawnej organizacji startu, oraz obsługują biegaczy po przekroczeniu mety. Do zadań Wolontariuszy należy między innymi oddzielanie stref startowych – miejsc, z których startują osoby, które chcą skończyć bieg w określonym czasie, a następnie wypuszczanie biegaczy z określonej strefy. Dzięki temu zawodnicy wolniejsi nie przeszkadzają osobom biegnącym szybciej. Wolontariusze będą przygotowywać i podawać napoje izotoniczne oraz wodę, a następnie wręczać pamiątkowe medale wszystkim,którzy ukończą bieg.

Strefa zmian sztafety – wsparcie organizatora w 3 strefach zmian sztafet. Wolontariusze przygotowują małe punkty odżywcze.

Szczegółowe informacje o zasadach i rekrutacji znajdziecie na stronie Wolontariatu Miasta Gdańska.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row] ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »