Od poniedziałku, 1 lipca, przy wybranych wejściach na plażę w pasie nadmorskim miejska spółka Gdańskie Usługi Komunalne ustawiła 40 zestawów pojemników do selektywnej zbiórki odpadów.

Akcja rozstawiania pojemników rozpoczęła się o 2:00 rano na ciągu pieszym od mola w Gdańsku Brzeźnie do Sopotu. Każdy zestaw pojemników składa się z trzech kontenerów: na metale i tworzywa sztuczne, papier oraz szkło – czyli frakcji nadających się do recyklingu. Nazwa każdej z frakcji jest opisana w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim. To oczywiście również z myślą o zagranicznych turystach, którzy odwiedzają gdańskie plaże latem.

Jest to pilotażowy projekt, jaki wdrażamy na okres wakacyjny w Gdańsku. Od dzisiaj nasi mieszkańcy i goście będą mogli segregować odpady na frakcje przeznaczone do recyklingu. Chcemy sprawdzić ile odpadów uda się zebrać selektywnie w miejscach publicznych i jakie udoskonalenia możemy wprowadzić na przyszłość – mówi Janusz Kupcewicz-Szwoch, wiceprezes zarządu Gdańskich Usług Komunalnych.

Ekologiczny pojazd odbierze odpady

Spółka do odbioru odpadów zakupiła specjalny pojazd, który jest ładowany elektrycznie.

Będzie czysto i ekologicznie. Bezemisyjne autko dojedzie do każdego miejsca, nie zakłócając wypoczynku mieszkańcom i gościom. Codziennie dwuosobowa załoga będzie pracowała, aby okolice gdańskiej plaży były czyste – dodaje Kupcewicz-Szwoch.

Pojemniki będą stały w pasie nadmorskim do połowy września.

Alicja Bittner 
Urząd Miejski w Gdańsku

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »