30 czerwca odbędzie się druga z trzech tegorocznych edycji zawodów rowerowych XC Gdańsk 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. W imprezie mogą wystartować wszyscy miłośnicy kolarstwa górskiego – zarówno amatorzy, jak też zawodnicy zrzeszeni w klubach kolarskich. Na rowerowe ściganie zaprasza Gdański Ośrodek Sportu przy współpracy z Trójmiejskim Stowarzyszeniem Rowerowym.

Kolejna edycja XC Gdańsk 2018 zaplanowana została w Matemblewie. Miasteczko zawodów, start oraz meta zlokalizowane będą w pobliżu Sanktuarium. W zawodach wystartować mogą już dzieciaczki od 2 roku życia. Dla nich przewidziana jest trasa dostosowana do rowerków biegowych. Dla wszystkich startujących dzieci przygotowano pamiątkowy puchar, który będzie wręczany zaraz po przekroczeniu linii mety.

Runda dla starszych grup wiekowych liczy sobie 3200 metrów i jest pokonywana dwukrotnie lub więcej razy, w zależności od kategorii. Przewyższenie trasy wynosi 80 metrów na jednej pętli. Na uczestników czekają trzy podjazdy, z czego pierwszy zaraz po starcie jest z pewnością dość wymagający i pozwoli na pierwszą selekcję i tym samym bezpieczne ściganie na dalszych odcinkach wąskiej – jak przystało na dyscyplinę cross-country – trasy.

Cykl XC Gdańsk 2018 jest kontynuacją niezwykle udanego cyklu imprez w formule XC, rozgrywanego przed laty w tych samych lokalizacjach. Inauguracja miała miejsce w oliwskich lasach, przy ul. Czyżewskiego. Ostatnia, finałowa runda odbędzie się 28 lipca, na końcu ul. Abrahama. Wtedy też nastąpi podsumowanie klasyfikacji generalnej.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu przy współpracy z Trójmiejskim Stowarzyszeniem Rowerowym
Sponsor: SUEZ
Patroni medialni: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki

‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »