Tysiąc uśmiechniętych twarzy, pełni energii najmłodsi, dorośli oraz seniorzy i specjalne koszulki były zdecydowanie widoczne na plaży w Brzeźnie w sobotni poranek. 7 października. Tego dnia gdańszczanki i gdańszczanie zamanifestowali swoją aktywność, zarówno tą sportową, rekreacyjną oraz obywatelską podczas wydarzenia Gdańsk Biega – Na Wybory!

Gdańsk Biega – Na Wybory! to wyjątkowy bieg w formule „run for fun”. Tu nie liczył się czas ani miejsce na mecie. Ta impreza to czysta zabawa, sport w najlepszej postaci – dla zdrowia, dla siebie, dla dobrego samopoczucia. Dlatego też uczestnicy nie otrzymywali medali. Nagrodą była radość, wspólne pokonywanie trasy i dobrze spędzony czas w sposób aktywny. Ta specjalna edycja była też częścią akcji profrekwencyjnej “Nie śpij, bo Cię przegłosują”, która miała za zadanie uświadomić, że w wyborach każdy głos ma znaczenie, że warto być aktywnym również obywatelsko.

Bardzo cieszę się, że gdańszczanie podczas tej imprezy potrafili połączyć dwie motywacje: sportową i prospołeczną. Zadbać o swoje zdrowie i kondycję, ale i zmobilizować siebie, rodzinę, sąsiadów do tego, żeby skorzystać z naszego przywileju, jakim jest udział w wyborach 15 października. Gdańszczanie są aktywni, wiadomo, że biegają, między innymi za sprawą inicjatyw Gdańskiego Ośrodka Sportu, ale i wielu przedsięwzięć nieformalnych. Czy pobiegną tłumnie do urn wyborczych? Robimy wszystko, żeby świadomość i frekwencja wyborcza była jak najwyższa, stąd kampania „Nie śpij, bo Cię przegłosują” , stąd Gdańsk Biega na Wybory, stąd Budzik, który lada dzień wróci do Gdańska i stanie pod Fontanną Neptuna. Cieszę się, że na ogół frekwencja w Gdańsku jest wyższa, niż w większości miejscowości w Polsce ­– powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Nie brakowało całych rodzin, które wspólnie pokonywały trudy trasy. Najmłodsi biegli w towarzystwie rodziców, dziadków lub korzystali z asysty rodziców dźwigających pociechy na swoich barkach.

Biegamy na co dzień całą rodziną, dzieciaki chodzą na różne zajęcia, my z mężem biegamy, zachęcamy je do aktywności i sami dajemy przykład naszym postępowaniem, naszym bieganiem, że sport jest fajny i wiele nas uczy. Ale dziś ważniejsza akurat jest akcja Gdańsk Biega na Wybory. Uważam że jest zdecydowanie słuszna i zachęcamy wszystkich, żeby nie tylko biegali, ale i razem pobiegli na wybory – opowiadała Marta Łosin, jedna z uczestniczek imprezy.

Jesteśmy tutaj przede wszystkim dlatego, że Gdańsk Biega! Jesteśmy aktywne, biegamy i chodzimy. Na wybory oczywiście też pójdziemy. To obywatelski obowiązek, każdy powinien głosować. I młodzi, i my, chociaż jesteśmy takim rocznikiem jak widać (Pani Małgorzata miała na plecaku kartkę z napisem rocznik 1953 – przypis). Namawiamy swoje dzieci, swoich wnuków, bo to dla nich głosujemy. Sama idea imprezy mi się podoba, tutaj wcale nie trzeba liczyć czasu, trzeba mieć przede wszystkim chęć i serce, otworzyć się, być aktywnym, brać udział, ruszać się – podsumowały biegnące razem Małgorzata Migdalska i Krystyna Manciak.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu oraz Fundacja Gdańska
Patronat medialny: trójmiasto.pl, Gazeta Wyborcza

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »