Mimo wietrznej pogody ponad setka zapalonych kolarzy stanęła na starcie pierwszej tegorocznej edycji Gdańskiego Tour’u Bikerów. Trudy pogody wynagrodziła zawodnikom ciekawa i urozmaicona trasa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Matemblewie. Rywalizację w kategorii elita wzmocniła walka o Mistrzostwo Okręgu AZS Gdańsk. Mistrzami Akademickimi zostali Weronika Lorkowska – Team Verge Polska AZS UG oraz Piotr Dolatowski AZS Politechnika Gdańsk.

Pomorski Związek Kolarski przyznał pierwsze punkty klasyfikacji rocznej Wojewódzkiej Ligi MTB w kategoriach 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat oraz 13-14 lat.

Najlepsze trójki poszczególnych kategoriach wiekowych:

5-6 lat 

  1. Adam Chyliński i Amelia Idzikowska
  2. Adam Dagil i Kinga Wójciga
  3. Dastin Ożga i Maja Mudlaff

7-8 lat

  1. Tomasz Cieślik sp44 Belta Team Gdańsk i Tosia Kucharska Belta Team Gdańsk
  2. Gabriel Marczak sp Borzechowo i Julia Hermaszewska Belta Team Gdańsk
  3. Oskar Sąsiadek Belta Team Gdańsk i Antonina Cieślakiewicz MTB Osowa

9-10 lat 

  1. Antek Koniuszewski Belta Team Gdańsk i Aleksandra Sadownik SP Kolbudy
  2. Stanisław Marek Belta Team Gdańsk i Patrycja Teska SGA Gdynia
  3. Kacper Gardzielewski Belta Team Gdańsk i Agata Dagil Gdańsk

11-12 lat 

  1. Kajetan Ślepski Vo2max MTB Team i Małgosia Wojcieszek Belta Gdańsk
  2. Kacper Bartnik Belta Team Gdańsk i Jadwiga Kucharska Belta Team Gdańsk
  3. Jaś Sobieraj Belta Team Gdańsk

13-14 lat

  1. Mateusz Tengowski Kwidzyn i Edyta Marczak GKS Cartusia Kartuzy
  2. Jakub Sobieraj Belta Team Gdańsk i Zuzanna Chylińska Belta Team Gdańsk
  3. Jakub Skrzypkowski Cartusia Kartuzy i Justyna Cebula Belta Team Gdańsk

15- 18 lat

  1. Filip Potrykus Klif MTB Team
  2. Filip Gorazdowski  Klif MTB Team
  3. Jakub Stencel Belta Team Gdańsk

19-29 lat 

  1. Wiktor Stankiewicz Team Verge Polska i Weronika Lorkowska Team Verge Polska/ AZS UG
  2. Piotr Dolatowski AZS Politechnika Gdańsk i Bożena Lorkowska Belta Team Gdańsk
  3. Patryk Wiczling Team Verge Polska i Martyna Orzeszek AZS Politechnika Gdańsk

30-39 lat 

  1. Bartosz Koniuszewski Old school Gdańsk
  2. Artur Gardzielewski Vo2max MTB Team
  3. Radosław Hermaszewski Belta Team Gdańsk

40-49 lat 

  1. Artur Wesołowski Gdańsk i Aldona Trzebiatowska Gdynia
  2. Aleksander Ropel Sela Bike Kaszuby
  3. Paweł Marek Intel

50 i starsi 

  1. Krzysztof Perekitko Jagatowo
  2. Jan Potrykus Klif MTB Team
  3. Marek Fotek  Gdańsk

Nagrody dla pierwszej piątki najlepszych w każdej kat. wiekowej przygotowała Rada Dzielnicy Brętowo,Klub Kolarski Belta Team Gdańsk i AZS Gdańsk.

Dla uczestników sportowej rywalizacji Rada Dzielnicy Brętowo ufundowała medale i pyszne drożdżówki.

Kolejna okazja do rodzinnego ścigania się na rowerach nadarzy się już 28 maja, podczas drugiej edycji Gdańskiego Tour Bikerów, która odbędzie się na terenie obiektu sportowego GOS przy ul. Zielonogórskiej 4 (Gdańsk Chełm).

Organizatorem cyklu jest Belta Team Gdańsk przy współpracy Gdańskiego Ośrodka Sportu.

fot. mat. organizatora

’ ’

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »