Na tę chwilę co roku czekają miłośnicy żeglarstwa oraz zastępy motorowodniaków. Już 11 maja odbędzie się wspaniała parada jednostek po Motławie oraz symboliczna inauguracja Gdańskiego Sezonu Żeglarskiego. Podczas mającego już kilkanaście lat tradycji wydarzenia, jak zwykle nie zabraknie wielu atrakcji również dla gdańszczan i turystów.

Dostęp do morza to ogromny atut i przywilej, z którego od ponad tysiąca lat korzysta stale rozwijający się Gdańsk. To okno wystawowe na Europę i cały świat, to dochodzący od morza powiew wolności. Warto natomiast pamiętać, że Bałtyk to nie tylko środek do rozwoju handlu, gospodarki i przemysłu na Pomorzu, ale także, dosłownie i w przenośni, „morze możliwości” jeśli chodzi o turystykę, rekreację i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Parada jednostek pływających po Motławie to nie tylko wspaniałe widowisko wizualne skierowane do mieszkańców Gdańska. Celem organizatorów wydarzenia: Miasta Gdańska, Gdańskiego Ośrodka Sportu oraz POL sail, jest ukazanie gdańszczanom, że żeglarstwo i wypoczynek na wodzie są dla każdego. Uroczystości Gdańskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego towarzyszyć będą liczne atrakcje nie tylko dla właścicieli jednostek pływających, ale przede wszystkim dla gdańszczan i turystów. Główna scena imprezy zlokalizowana będzie przy nabrzeżu na Targu Rybnym, na pokładzie żaglowca Baltic Beauty.

W programie znajdą się m.in.: zwiedzanie gdańskich oldtimerów, czyli wiekowych jednostek pływających, przejażdżki łodziami motorowymi z ratownikami wodnymi, pokazy ratownictwa wodnego, dynamiczne ewolucje fly-board czy koncert chóru Zawisza Czarny. Chętni będą mogli zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS.

Do największych atrakcji należeć będzie z pewnością widowiskowa parada jednostek uczestniczących w imprezie, które zaprezentują się widzom płynąc w barwnym szyku na Motławie. Czeka nas zatem sobota pełna morskich, wodnych wrażeń dla najmłodszych i dla tych starszych.

Program:

  • 9:15 – 9.30 Start Pucharu Gdańskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2019 na Górkach Zachodnich
    Zawiadomienie o wyścigu (.pdf KB)
  • 12:45 – zbiórka jednostek biorących udział w paradzie na obrotnicy przy Polskim Haku
  • 12:40 – pokaz ratowniczy na akwenie przy Targu Rybnym
  • 13:00 – parada jednostek na Motławie
  • 14:00 – oficjalne otwarcie sezonu wraz z podniesieniem bandery oraz koncert Chóru Zawisza Czarny
  • 15:00 – pokaz fly board
  • 15:40 – Biesiada żeglarska oraz koncert na pokładzie Baltic Beauty. Wystąpią Żeglarze Portowi

Organizatorzy: Gdański Ośrodek Sportu, POLsail
Partnerzy: Schronisko dla bezdomnych zwierząt “Promyk”, Fundacja DKMS, Wartsila Sp. z o.o., Seabin Project, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej, Chór Zawisza Czarny
Patronat medialny: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, gdansk.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »