Pływanie SUP-ami i kajakami, wielkoformatowe gry, warsztaty i konkurencje żeglarskie, pokazy sprzętu ratowniczego, a przy dobrej pogodzie, kąpiel w pianie na zakończenie imprezy. To tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowują wspólnie organizatorzy rodzinnego pikniku przy przystani kajakowej na Młynówce na Wyspie Sobieszewskiej. Bezpłatne plenerowe wydarzenie odbędzie się 17 września w godz. 11.00-16.00. Piknik realizowany jest w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, który Miasto Gdańsk prowadzi w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego 2027.

Przyjazna, rodzinna atmosfera, aktywności na wodzie, moc atrakcji dla dzieci, konkursy i prelekcje pozwalające jeszcze lepiej poznać Wyspę Sobieszewską to mocne strony charakteryzujące wrześniowe rodzinne pikniki przy kanale Młynówka. Odbywają się od 2021 roku, kiedy to powstała nowa przystań kajakowa na Wyspie Sobieszewskiej.

Jakie atrakcje czekają na uczestników i uczestniczki pikniku? Pływanie kajakami i SUP-ami, bieg jungów, wielkie bańki mydlane, gry i zabawy z piłkami Bubball, nauka węzłów i malowanie twarzy, gry wielkoformatowe, regaty łódek origami, pokazy sprzętów ratowniczych i kąpiel w pianie, warsztaty konstruowania latawców, dmuchany zamek do skakania, konkurs wiedzy o Wyspie Sobieszewskiej.

Rezerwacja kajaków

Aby wziąć udział w spływie należy przesłać formularz zgłoszeniowy (.pdf 58 KB) na adres: julia.chodorowska@sportgdansk.pl. Warunkiem rezerwacji miejsca jest otrzymanie potwierdzenia mailowego o przyjęciu zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Spływy rozpoczynają się o 11:00, 13:00 oraz 15:00. Wycieczki potrwają około 1,5 h.

Podczas wydarzenia czynny będzie także punkt gastronomiczny. Dla osób, które wezmą udział w kilku aktywnościach i potwierdzą to pieczątkami przygotowano wyspiarskie upominki.

W przygotowanie programu zaangażowani są: Gdański Ośrodek Sportu, Chorągiew Gdańska ZHP, Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk-Sobieszewo, Wyspa Skarbów GAK, Fundacja Strefa Mocy, Fundacja Obudź Nadzieję

Działania z i dla lokalnej społeczności Wyspy Sobieszewskiej są elementem trwającego od 2016 roku programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, który Miasto Gdańsk prowadzi w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego. Już za cztery lata, w 2027 roku, do Gdańska, na Wyspę Sobieszewską przyjadą skauci z całego świata.

Jak dojechać na przystań kajakową „Młynówka” przy ul. Przeglińskiej?

Rowerem: na Wyspę Sobieszewską prowadzi z Gdańska Głównego trasa rowerowa Eurovelo 13 i 13. Ruszamy np. z Bramy Żuławskiej wyznaczoną tam ścieżką rowerową. W Przejazdowie skręcamy w kierunku Wyspy Sobieszewskiej. Na Wyspie skręcamy na niewielkim rondzie w ulicę Przegalińską. Na wysokości trawiastego boiska skręcamy w prawo.

Autobusem: na Wyspę Sobieszewską kursuje linia 112 i 186. Linią 112 możemy wysiąść na przystanku Falowa 02 i skręcić w pobliską ul. Przegalińską. Dojście do miejsca imprezy zajmie do 5 min. Z autobusu 186 należy wysiąść na przystanku Sobieszewo, tuż za mostem i przejść pieszo ok. 10 min ulicą Turystyczną i następnie skręcić w ul. Przegalińską.

Autem: przy terenie imprezy przygotowany będzie niewielki parking. W miarę możliwości zachęcamy do transportu zbiorowego lub rowerowego.

Więcej informacji na FB

 

Fot. B. Bańka

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »