Zawody rozegrane w niedzielę, 13 maja 2018 r. na Wyspie Sobieszewskiej zainaugurowały nowy cykl imprez nordic walking – Korona Północy Polski. Na starcie gdańskiej imprezy stanęło ponad 260 uczestników. Była to pierwsza z siedmiu rund zbierana punktów do klasyfikacji generalnej cyklu.

Po dobrze przyjętych zawodach, które we wrześniu ub.r. po raz pierwszy zawitały do Sobieszewa, sympatycy marszów z kijkami kolejny raz mogli sprawdzić się w tym miejscu na jednej z dwóch tras: 5 lub 10 km, wytyczonej po leśnych szlakach.

Większość uczestników zdecydowała się na start na rekreacyjnym dystansie 5 kilometrów. Najszybszym zawodnikiem w kategorii open okazał się Dmitriy Yankovskiy /Klub Sportowy DED/ z Kaliningradu. Rosjanin, który wygrał tutaj również w zeszłym roku, ukończył zawody z wynikiem 30 minut i 37 sekund, co dało imponujące tempo 9,8 km/h.

Super zawody, bardzo fajna trasa i atmosfera. Wystartowałem dziś rodzinnie, z żoną i dziećmi. Moje plany zakładają start we wszystkich siedmiu rundach cyklu – powiedział na mecie Yankovskiy.

Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Szpilman /Face Nordic Walking Team – Gdynia/ z czasem 34:17.

Na profesjonalnym dystansie 10 km w kategorii open najszybszy okazał się Olgierd Depka Prądzynski z Gdyni, osiągając rezultat 1:01:32. Kategorię open pań wygrała Hanna Melzer /Rumia/ z wynikiem 1:10:17.

fot.: chodzezkijami.pl

Każdy, kto chciałby rozpocząć przygodę z nordic walking, może skorzystać z bezpłatnych zajęć z instruktorem prowadzonych w ramach programu “Aktywuj się w Gdańsku”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie aktywujsiegdansku.pl.

Jak ktoś długo nic nie robił, to łatwiej wejść w nordic walking, niż w bieganie. To dla mnie łagodniejszy sport. Co ważne, również łagodniejszy dla kolan. Takie zawody to dobra okazja, żeby pobyć na świeżym powietrzu przede wszystkim, ale też trochę, żeby sprawdzić się w kategorii wiekowej i porównać swój poziom do tych najlepszych – powiedziała o swoim sposobie na aktywność z jedna z uczestniczek, Justyna Mielewczyk

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu

Patroni medialni: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, trojmiasto.pl ‘ ‘

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »