W czwartek, 18 lipca sprzątamy świat razem z Greenpeace i zapraszamy Cię do udziału w tym wydarzeniu. Jeśli dysponujesz wolnym przedpołudniem, a losy naszej planety nie są Ci obojętne, dołącz do tej akcji, a przy okazji wykorzystaj jedyną w swoim rodzaju szansę na nurkowanie przy Molo w Brzeźnie. Transport i wszelka logistyka związana z dotarciem do celu i przygotowaniem miejsca, gdzie rozłożysz swój sprzęt, znajduje się po stronie organizatora.

Czy wiesz, że do mórz i oceanów każdej minuty trafia równowartość ciężarówki pełnej plastikowych odpadów? Tylko 1% śmieci morskich znajduje się na powierzchni wody, 5% trafia na plaże, a aż 94% wszystkich śmieci spada na dno. Dlatego zapraszamy wszystkich nurków do udziału w akcji Bałtyk #BezPlastiku – wspólnie posprzątajmy bałtyckie dno i sprawdźmy, jakie śmieci są głównym źródłem problemu.

Akcję rozpoczynamy o godzinie 9:00. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej TUTAJ!. Zbiórka w Brzeźnie przy szlabanie drogi prowadzącej w rejon Molo obok restauracji Peperino, usytuowanej między wejściem na plażę nr 50 i 51. Tam dowiecie się szczegółów dotyczących akcji, pomożemy Wam także przetransportować sprzęt do nurkowania w okolice Molo. Jeśli posiadacie swoje wózki, plandeki czy karimaty, weźcie je ze sobą – nie mamy gwarancji, że sprzętu dostarczonego przez organizatorów starczy dla każdego z Was.

Na plaży tuż obok Molo znajdować się będzie stanowisko rejestracji. Każdy uczestnik powinien okazać odpowiednie certyfikaty nurka oraz złożyć podpisy pod stosownymi deklaracjami. Aby przyspieszyć proces rejestracji sugerujemy wydrukować wcześniej odpowiednie dokumenty, podpisać je i zabrać ze sobą.

Po rejestracji otrzymasz od nas specjalny worek, który z zebranymi śmieciami zdasz po nurkowaniu. W okolicy Molo będą pływać pontony, które będą stanowić zabezpieczenie.

Po akcji otrzymasz upominek od Greenpeace jako wyraz podziękowania za Twój wkład i zaangażowanie w akcje Bałtyk #BezPlastiku.

Za logistykę sprzątania Molo odpowiedzialna jest Kasia Fuczyńska, z którą można skontaktować się pod numerem telefonu 507-110-874.

Jeśli już teraz wiesz, że możesz razem z nami wziąć udział w akcji – zapisz się TUTAJ. W przypadku aktualizacji lub zmian planów będziesz o nich na bieżąco informowany.

Akcję wspierają Gdański Ośrodek Sportu i Miasto Gdańsk.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »