Ponad dwa miesiące potrwa remont Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Kołobrzeskiej 61. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, czyli 1 września 2026 użytkownicy obiektu będą mogli korzystać z zupełnie nowego zaplecza szatniowo-sanitarnego. Połowa kosztów tej wycenionej na milion złotych inwestycji zostanie pokryta z ministerialnego programu „Szatnia na medal”.
Miejska Hala Sportowa to wielofunkcyjny obiekt, z którego korzystają kluby sportowe, szkoły o profilu sportowym oraz stowarzyszenia kultury fizycznej. Posiada atesty międzynarodowych organizacji zajmujących się koszykówką, siatkówką i piłką ręczną. Ponadto odbywają się tam między innymi zajęcia zumby i jogi w ramach programu Aktywuj się w Gdańsku, oraz wiele innych wydarzeń. Od września wszyscy odwiedzający MHS będą mogli skorzystać z nowego zaplecza szatniowo-sanitarnego, które wymagało gruntowego remontu. Prace budowlane rozpoczęły się 19 czerwca 2026 roku.
Zakres prac obejmuje między innymi remont pomieszczeń zaplecza szatniowego oraz wszystkich innych pomieszczeń, w których wymagana jest wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, a jego wykonanie wymaga przeprowadzenia robót budowlanych, takich jak demontaż sufitu czy wymiana podłogi na gruncie.
Zdemontowane zostaną między innymi stare sufity podwieszane, ścianki działowe, kafle, posadzki, izolacje cieplne, oraz sanitariaty i zostaną zastąpione nowymi. Wymienione zostaną także drzwi wewnętrzne i zewnętrzne wraz z ościeżnicami.
Zakres robót obejmuje branże: architektoniczną, sanitarną i elektryczną.
Wartość całej inwestycji wynosi około 1 mln zł, z czego 500 tys. zł, czyli maksymalna kwota dofinansowania, została pozyskana z pilotażowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szatnia na medal”.






