Test Coopera stanowi jeden z najłatwiejszych, najprostszych do przeprowadzenia i najszybszych do przeprowadzenia ewaluacji dotyczących zdrowia. Polega na nieprzerwanym, 12-minutowym biegu (lub marszu, chodu…) i przebyciu w tym czasie maksymalnie długiego dystansu. Następnie osiągnięty wynik ocenia się, biorąc pod uwagę płeć i bieg osoby poddanej testowi, żeby w rezultacie określić jej poziom sprawności. Darmowy Test Coopera odbędzie się w najbliższą środę, 14 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby. 

Test Coopery

  • Termin: Środa, 14 czerwca 2023, godzina 10:00-16:00
  • Lokalizacja: Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, Aleja Grunwaldzka 244

To będzie XI już edycja Gdańskiego Testu Coopera! Ideą testu jest promowanie aktywnego stylu życia oraz zweryfikowania sprawności wśród młodzieży i mieszkańców Gdańska. Od 2017 roku udało się przetestować ponad 7 500 osób z Trójmiasta i okolic.

Test jest bezpłatny, a udział w nim nic nie kosztuje. Każdy uczestnik otrzyma numer startowy, certyfikat z wynikiem oraz butelkę wody. Skierowany jest do wszystkich, niezależnie od płci, wieku, stażu biegowego i poglądów politycznych. Gdański Test Coopera jest częścią ogólnokrajowej akcji, mającej na celu weryfikację sprawności fizycznej Polaków.

 

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »