Ponad 200 osób wystartowało w inauguracyjnej imprezie biegowej sezonu, przygotowanej przez Gdański Ośrodek Sportu. Popularny cykl #RUNGDN rozpoczął się biegiem na dystansie 5 km w Parku Oruńskim. Zwyciężył Patryk Sowiński z Malborka z wynikiem 16 minut i 19 sekund.

Wyniki #RUNDGN Park Oruński

Alejki wiekowego, jednego z najcenniejszych i największych parków w Gdańsku, stały się trasą biegu #RUNGDN, rozegranego 5 marca 2022 r. Ta płaska trasa, z niewielkimi podbiegami, aczkolwiek dość kręta była atrakcyjnym sprawdzianem dla osób przygotowujących się do szczytu sezonu biegowego lub też dopiero rozpoczynających tegoroczne starty. Na starcie zjawili się zarówno amatorzy, jak też zawodnicy chcący się sprawdzić z szybkimi rywalami.

Walka o podium była wyrównana i rozstrzygnęła się dopiero na ostatnich metrach. Najszybszym okazał się zawodnik z Malborka, Patryk Sowiński (Biegający Tczew), który minął metę z czasem 16:19,45. Tuż za nim finiszował Rafał Stasiukiewicz z Ełku (7. Pomorska Obrona Terytorialna) z wynikiem 16:21,11. Najniższe miejsce na podium wywalczył Wojciech Pijanowski z Gdańska (Base Group) z rezultatem 16:21,67.

To dla mnie początek sezonu. Właśnie skończyłem trzytygodniowy obóz wojskowy i chciałem się przetrzeć, zobaczyć jak tam z formą. Jest dość ciężko, nogi zmęczone, bo jednak trochę tych kilometrów jest po wyjeździe. Ale najważniejsze, że było się z kim ścigać. Rywale dopisali, atmosfera i pogoda też. Można było trochę szybciej pobiec, jednak trasa nie należała do najłatwiejszych. Trochę błota, sporo zakrętów, trzeba było uważać – podsumował swój występ Patryk Sowiński.

W kategorii kobiet trasę najszybciej pokonała Iwona Estrop z Gdańska. Potrzebowała na to 20:44,70. Tuż za nią metę przekroczyła Marta Szumacher z Gdańska – 20:45,80. Trzecia była Martyna Stańczyk z Gdańska z wynikiem 21:16,62.

Szybka piątka i fantastyczna przygoda! Bieg w takich pięknych okolicznościach daje dużą przyjemność i jest też dobrą formą treningu. Na co dzień trenuję w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, a to miejsce jest wprost cudowne, nie znałam go. Cieszy mnie też dzisiejszy wynik – mówiła na mecie trzecia zawodniczka wśród pań, Martyna Stańczyk.


Niespełna 40 dni zostało do startu 6. Gdańsk Maratonu. To jedna z najważniejszych imprez sezonu biegowego 2022 r. Już dziś na liście startowej widnieje ponad 2800 osób. Zapisy wciąż trwają – https://gdanskmaraton.pl. Chętni mogą wystartować zarówno na pełnym dystansie, jak również w biegu sztafetowym.

Gdański Ośrodek Sportu realizuje program Aktywuj się w Maratonie. Treningi przygotowujące do startu w gdańskiej imprezie prowadzi dwukrotny Mistrz Polski w biegu na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów, Radosław Dudycz. Profesjonalne zajęcia, które w poprzednich latach cieszyły się tak wielkim uznaniem i zainteresowaniem uczestników, potrwają praktycznie do samego startu, zaplanowanego na 10 kwietnia 2022 roku.

Dla tych zaś, dla których start na tak poważnym dystansie jest zbyt dużym wyzwaniem, z pewnością będą czekać na kolejną rundę zawodów #RUNGDN. Kolejna impreza odbędzie się 14 maja na torze motocrossowym. Zapisy już trwają. Rejestracji można dokonać na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/6590.html.

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »