Nowa, bardziej terenowa, przełajowa trasa oraz start sztafet były nowościami, jakie Gdański Ośrodek Sportu wprowadził przy drugiej tegorocznej edycji zawodów Nordic Walking Gdańsk 2019. Uczestnicy rywalizowali w niedzielę, 4 sierpnia na pętli wytyczonej w pobliżu zbiornika retencyjnego Jasień.

W pierwszej, majowej odsłonie uczestnicy wystartowali na dwóch dystansach: 5 oraz 10 kilometrów. Tym razem formuła ścigania się została zmieniona i oprócz zawodów indywidualnych na dystansie 4,6 kilometra (dwie pętle po 2,3 km), sympatycy nordic walking mogli wystartować w sztafetach. Czteroosobowe zespoły walczyły na trasie o długości 9,2 km (jedna pętla 2,3 km dla każdego). Oprócz możliwości udziału grup znajomych czy sztafet firmowych w sztafetach żeńskich, męskich i mieszanych, pojawiła się również kategoria rodzinna. Chętni mogli ponadto wystartować w zawodach zarówno indywidualnie jak i w sztafecie.

Na technicznej trasie o zmiennej nawierzchni w biegu indywidualnym najlepiej poradził sobie Adam Kuźmicz /Maszewko – Polipack Team GWE/, który dystans niespełna 5 km pokonał w czasie 27 minut i 16 sekund. Drugie miejsce zajął Piotr Brzozowski /Sławno – Aktywni Postomino/ z czasem 27,32 a trzeci był Rafał Toporek /Przodkowo – Lęborskie Lwy/ z wynikiem 28,03.

W kategorii kobiet najszybsza okazała się Wiktoria Naczk /Lębork – Lęborskie Lwy/. Zaledwie 17-letnia zawodniczka potrzebowała na pokonanie starszych rywalek 30 minut i 43 sekundy. Jako druga minęła linię mety Katarzyna Owczarek /Kosakowo – Step By Step Trójmiasto/ ze stratą 12 sekund do liderki (30,55), a miejsce na podium uzupełniła Małgorzata Badocha-Duda /Gdańsk – Elite Team/ – 31,10.

W sztafecie mężczyzn najlepsza okazała się ekipa Błękitni NW Dziemiany w składzie: Michał Knitter, Patryk Kuśmierek, Jan Kuśmierek, Tomasz Knitter. Ich łączny czas na dystansie 9,2 km to 56,42. W sztafecie kobiet najszybsze (1:02,26) okazały się zawodniczki drużyny Lęborskie Lwy III: Anna Szymanowska, Grażyna Smarszcz, Maja Wenek, Wiktoria Naczk. W sztafecie mieszanej zwyciężył zespół Lęborskie Lwy I występujący w składzie: Wiktoria Naczk, Wiesła Smarszcz, Rafał Toporek, Leonard Naczk – 59,52. Kategorię trzyosobowych sztafet rodzinnych z czasem 49,23 wygrała drużyna Polipack Team GWE: Dominik KUŤMICZ, Magdalena KUŤMICZ, Adam KUŤMICZ.

Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy odlewany medal, o solidnym ciężarze który z pewnością był nagrodą za trudy rywalizacji. Po marszu zawodnicy mogli odpocząć w strefie relaksu przygotowanej przez Gdańskiego Wody, partnera zawodów.

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu
Partner: Gdańskie Wody
Patronat medialny: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, gdansk.pl, chodzezkijami.pl

aplikacja

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Translate »